Kolegji Universitar “Wisdom”
Klinika psikologjike Urtësia

Titulli: ” Kolegji Universitar Wisdom Bashkëpunon me EMI Italy për Masterin Online EMDR: Mundësi e Rezervuar për Studentët e Tij”

Në një njoftim të fundit, KU Wisdom ka shpallur një partneritet të ri me EMI Italy për të ofruar një master online në terapinë e lëvizjes së syrit (EMDR). Studentët e masterit të KU Wisdom kanë tani mundësinë e të marrin pjesës në këtë program të inovuar EMDR, duke shtuar një dimension të ri në përvojën e tyre të arsimit.

Kjo bashkëpunim ofron studentëve të KU Wisdom mundësinë për të përfituar nga eksperiencat e të dy institucioneve në një ambient të përbashkët virtual. Kjo shërben si një hap përpara në përmirësimin e aksesit të studentëve në programet e avancuara të arsimit, duke hapur dyert për një shkëmbim më të gjerë të njohurive dhe përvojave akademike në fushën e terapisë së lëvizjes së syrit (EMDR).